שחיקת מפרקים נחשבת לבעיה נפוצה, בעיקר בקרב אנשים אשר עברו את העשור החמישי לחייהם, אך לא רק. שחיקה של מפרק אשר יכולה להיגרם כתוצאה מטראומה, פציעה, בעיות מולדות או דלקת פרקים ניוונית, עלולה לגרום לחיכוך ישיר בין עצמות המפרק, מה שיבוא לידי ביטוי בכאבים ואף בירידה בטווח התנועה. כידוע, למפרק הירך יש תפקיד משמעותי בפעילותן של הגפיים התחתונות. כאן חשוב לציין, שלא כל שחיקה של מפרק הירך מחייבת בהכרח ניתוח ובמקרים בהם מדובר בשחיקה קלה בלבד, ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות אחרים, אשר בכוחם להפיג את הכאבים.

טיפולים מומלצים בשחיקה

כמובן, שכל מי שחש כאבים באזור מפרק הירך או שינוי בטווח התנועה, ההמלצה היא לא להזניח את הבעיה ולפנות אל אורטופד ירך מקצועי ומנוסה. אותו אורתופד אמור לזהות את מקור הבעיה ובהתבסס על הממצאים לקבל החלטה, אם יש צורך בהתערבות ניתוחית או שכרגע ניתן להמליץ על טיפולים שמרניים שונים כגון: תרגילים אשר עובדים על חיזוק שרירי הירך, טיפולים תרופתיים, הזרקות לתוך המפרק, המלצה על שינוי אורח החיים: הורדת משקל, פעילות גופנית, שינוי תזונה ועוד. כמובן, במקרים רבים, הטיפולים הללו יכולים להתגלות כיעילים ולהפחית ואף להפיג את הכאבים והסימפטומים השונים איתם התמודד המטופל.

ניתוח להחלפת מפרק הירך

חשוב לקחת בחשבון, שיכולים להיות מקרים בהם הטיפולים השמרניים לא ישיגו את המטרה והדרך היחידה לטפל בבעיה תעבור בהליך ניתוח להחלפת מפרק הירך. לפני שהאורתופד יחליט להמליץ על הניתוח, הוא יוודא שהמקור של הכאב עליו מתלונן המטופל הוא אכן משחיקת סחוס. מעבר לכך,  האורתופד יבצע בדיקות מקדימות כמו בדיקת הדמיה וצילום רנטגן. בשלב הבא, כאמור, יש לוודא שכל הטיפולים השמרניים אשר הוזכרו כמו: מתן תרופות, זריקות למפרק הירך ושינוי באורח החיים נוסו והתגלו כלא יעילים. רק במקרים כאלו יעלה על הפרק הנושא של הניתוח, אשר יבוצע רק לאחר שהמטופל הסכים לניתוח מתוך הבנה, שאחרי כל הבדיקות המקדימות והפעולות שבוצעו עד כה, הדרך הרפואית המוצעת שלו היא זו המתאימה ביותר למצבו, ובסבירות גבוהה שלאחריה יחלפו הכאבים, והמטופל יוכל לשוב וליהנות מאיכות החיים, אליה הוא היה רגיל כל חייו.

אם גם אתם מתמודדים עם שחיקה קלה של מפרק הירך וכחלק מכך מעוניינים בטיפולים יעילים ומתאימים, תשמחו לגלות, כי ד"ר סוזנה הורוביץ מנוסה בהתאמת טיפולים שמרניים למצבו של המטופל. במקרים בהם הטיפולים הקיימים אינם מפיגים את הכאבים, ד"ר סוזנה הורוביץ הינה מומחית בביצוע ניתוח החלפת מפרק הירך. לקבלת כל הפרטים, הנך מוזמן\ת ליצור קשר עם הקליניקה כבר היום, והצוות ישמח להעניק לכם את כל הפרטים ולהשיב על כל שאלה.