ד"ר סוזנה הורוביץ- אורטופדית מומחית לברכיים

ד"ר סוזנה הורוביץ היא בוגרת בית הספר לרפואה בהדסה ירושלים (1987).ברפואה הציבורית היא עובדת כאורטופדית-מנתחת בכירה במערך האורטופדי של בית החולים ע"ש שיבא תל השומר.ניסיונה של ד"ר סוזנה הורוביץ בניתוחי ברך, לא רק סייע לחולים מכל קשת הגילאים לחזור לחיים פעילים בלא מגבלות, אלא גם סייע לספורטאים מקצועיים, כגון כדורגלנים וכדורסלנים, שסבלו מפגיעות ספורט בברכיים, או מקריעת רצועה בברך, חזרו לפעילות ספורטיבית מלאה, לאחר תהליך שיקום מבוקר במשך תקופת החלמה קצרה יחסית.ד"ר סוזנה הורוביץ דוברת עברית, אנגלית ורוסית.

ד"ר סוזנה הורביץ - אורטופד מומחה ברכיים

הפילוסופיה הטיפולית – One stop shop

הניסיון הרב בניתוחי ברכיים, ובניתוחי פרק ירך, וההתמחות בכל סוגי הטכניקות הניתוחיות בתחום מאפשרים לד"ר סוזנה הורוביץ להתאים לחולה את סוג הניתוח המתאים ביותר עבורו (one stop shop), עם ההתערבות הניתוחית המינימלית האפשרית, ובו בעת עם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.למרות ניסיונה הכירורגי העשיר, הפילוסופיה הטיפולית של ד"ר סוזנה הורוביץ רואה בהתערבות ניתוחית מוצא אחרון בלבד. הידע הרב שנצבר אצל ד"ר סוזנה הורוביץ לגבי הסיכונים הכרוכים בכל ניתוח, ולגבי הקשיים והמגבלות לחולה בתקופת ההחלמה והשיקום, מניע את ד"ר סוזנה הורוביץ להמליץ על ביצוע ניתוח רק במקרים בהם מחלת מפרקים או פגיעה טראומטית, אינם מגיבים באופן משביע רצון למגוון האפשרויות הטיפוליות השמרניות, בלא התערבות כירורגית.

סוזנה מנתחת ארטרוסקופיה
סוזנה מנתחת ארטרוסקופיה

רק לאחוז קטן של חולים ממליצה ד"ר סוזנה הורוביץ על התערבות כירורגית מיידית. אלה הם בדרך כלל חולים הסובלים משברים עם תזוזה, אתלטים צעירים וחולים מבוגרים יותר העוסקים בפעילויות ספורטיביות, והסובלים מפגיעות בברכיים.במקרים בהם התערבות ניתוחית היא הכרחית, ניסיונה הרב של ד"ר סוזנה הורוביץ בביצוע ניתוחי ארטרוסקופיה בברך, מעמידים בפני החולה אפשרויות ניתוחיות-פולשניות-מינימליות (minimal invasive), המבוצעות על ידי ציוד כירורגי משוכלל, דרך חתכים בעור שאינם עולים בדרך כלל על מילימטרים ספורים. גישות ניתוחיות מינימליות אלה, מקצרות בדרך כלל את תקופת ההחלמה במידה משמעותית ביותר, משפרות מהותית את סיכויי השיקום והחזרה לחיים פעילים, ומקטינות את הסיכונים לחולה הכרוכים בכל התערבות ניתוחית.

אירגונים מקצועיים – אורטופדיה, ברכיים

ד"ר סוזנה הורוביץ הינה חברה באיגודים המקצועיים הבאים: